Strona główna » Walka z nadmiarem tłuszczu – wykorzystaj aparat do kriolipolizy
Zdrowie i Uroda

Walka z nadmiarem tłuszczu – wykorzystaj aparat do kriolipolizy

Piękna sylwetka to dzisiaj zasługa nie tylko odpowiedniej diety i aktywności fizycznej – chcąc wyglądać perfekcyjnie możemy skorzystać z licznych zabiegów o nieinwazyjnym charakterze, które pozwolą nam na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi takie umożliwi między innymi aparat do kriolipolizy. Jak działa? Jakie są rezultaty?

Jak działa aparat do kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg, który polega na oddziaływaniu na wybrane kawałki skóry (brzuch, uda, pośladki) niskimi temperaturami, specjalnie dobranymi na podstawie grubości okładziny tłuszczowej oraz wagi. Niskie temperatury powodują uszkodzenie komórek tłuszczowych, które w wyniku działania układu limfatycznego są z czasem usuwane z organizmu. Aparat do kriolipolizy umożliwia wykonanie zabiegu w sposób bezpieczny i skuteczny. Jak działa?

Zabieg polega na przyłożeniu do wybranego kawałka ciała specjalnej głowicy, która zasysa skórę. Kolejno przez 40-60 minut oddziałuje ona niską temperaturą, przez co uszkadzane są komórki tłuszczowe. Istotne jest również to, że niskie temperatury nie mają wpływu na tkanki i komórki sąsiednie. W trakcie zabiegu odczuwalny jest chłód i ściągniecie skóry. Efekty widoczne są już po ok. 4 tygodniach, kiedy procesy metaboliczne usuwają komórki tłuszczowe. Po tym czasie możliwe jest również określenie, czy zabieg należy powtórzyć.

Czy zabieg kriolipolizy jest bezpieczny?

Aparat do kriolipolizy to urządzenie działające skutecznie i bezpiecznie – nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do zabiegu, wystarczy krótki wywiad lekarski. Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się, kiedy okładzina tłuszczowa nie jest duża. Im więcej tkanki tłuszczowej tym większe prawdopodobieństwo, że zabieg należy powtórzyć.