Strona główna » Jak laser tulowy radzi sobie z przebarwieniami na twarzy?
Zdrowie i Uroda

Jak laser tulowy radzi sobie z przebarwieniami na twarzy?

Przebarwienia na twarzy stanowią dość powszechny problem. Laser tulowy pozwala zredukować, a nawet pozbyć się szpecących plam. Sprawdź!

Jak laser tulowy radzi sobie z przebarwieniami na twarzy?

Przebarwienia na twarzy powstają z różnych, często niezależnych od nas przyczyn. Trudno jest pozbyć się ich przy pomocy domowej pielęgnacji. Aby skutecznie usunąć przebarwienia, warto udać się do kliniki medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegu laserem tulowym. To innowacyjna technologia, która doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju zmianami barwnikowymi, a dodatkowo prowadzi do głębokiego odmłodzenia twarzy.

Czym jest laser tulowy?

Najnowocześniejszym laserem na przebarwienia, z którego skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki, jest laser tulowy Lavieen Wontech. Urządzenie to emituje promieniowanie o długości fali 1927 nm, które sprawdza się znakomicie zarówno w usuwaniu przebarwień, jak i odmładzaniu skóry. Niezwykle precyzyjnie regulowana wiązka lasera, pracująca w trybie frakcyjnym, zapewnia doskonałą skuteczność przy pełnym bezpieczeństwie zabiegu. Laser tulowy może w różnym stopniu ingerować w tkankę i docierać na różne głębokości, dzięki czemu łączy w sobie zalety kilku laserów oraz umożliwia indywidualne dopasowanie terapii. Urządzenie pracuje w trzech trybach:

  • nieablacyjnym – powoduje niewielkie uszkodzenie rogowej warstwy naskórka, koagulację i denaturację, co wykorzystuje się w usuwaniu przebarwień, melasmy, piegów i wszelkiego rodzaju zmian pigmentacyjnych;
  • ablacyjnym – prowadzi do złuszczenia warstwy rogowej naskórka i denaturacji białek; stosowany jest w celu głębokiej przebudowy skóry, likwidacji blizn i rozstępów;
  • subablacyjnym – wywołuje efekt termiczny w skórze właściwej, który zapoczątkowuje proces denaturacji białek, co jest niezwykle skuteczne przy wszelkich zabiegach odmładzających.

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień?

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Podczas zabiegu laserem tulowym można odczuwać lekkie pieczenie i mrowienie, ale stosowanie znieczulenia nie jest potrzebne.

Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Cała energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę. Rogowa warstwa naskórka ulega tylko niewielkiemu uszkodzeniu. W miejscach przebarwień tworzą się mikrostrupki, które po kilku dniach odpadają, odsłaniając zdrową skórę. Jednocześnie laser tulowy oddziałuje na produkcję kolagenu w skórze – skraca włókna kolagenowe i stymuluje syntezę nowych.

Laser tulowy wykonuje swoją pracę w błyskawicznym tempie. Usuwanie przebarwień na twarzy trwa przeważnie nie dłużej niż 10 minut.

Zabieg laserem tulowym Lavieen – efekty

Laser tulowy to numer jeden w usuwaniu przebarwień. Działa na takie zmiany barwnikowe, jak:

  • przebarwienia posłoneczne,
  • plamy starcze,
  • przebarwienia pozapalne, np. po trądziku,
  • melasmę,
  • odbarwienia spowodowane ostudą,
  • piegi,
  • tzw. plamy wątrobowe.

Laser tulowy świetnie sprawdza się także w kompleksowej terapii odmładzającej – spłyca zmarszczki oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry. Dzięki tej innowacyjnej technologii można uzyskać tzw. efekt baby face – młodzieńczo gładkiej, miękkiej i jasnej skóry.

W zależności od wskazania wystarczą 1-3 zabiegi laserem tulowym, aby zaobserwować spektakularne rezultaty w postaci likwidacji przebarwień i odmłodzenia skóry. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala lekarz podczas konsultacji wstępnej. Na ostateczne efekty trzeba trochę poczekać. Przebarwienia skórne zostaną zredukowane, dopiero gdy skóra się zagoi. Całkowita regeneracja tkanki może potrwać kilka tygodni.

Więcej na temat laserowego usuwania przebarwień dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

ishcourse.pl https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/