Strona główna » Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?
Ciekawe

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Temat ubezpieczenia OC pojawia się w rozmowach właścicieli pojazdów dość często. Kierowcy są świadomi, że muszą wykupić ubezpieczenie i jest to wymagane przez prawo. Czy jednak wiemy, jak w praktyce działa ubezpieczenie OC? Gdzie wykupić najtańszą polisę?

Czym jest w praktyce ubezpieczenie OC?

Zgodnie z polskim prawem, każdy posiadacz pojazdu mechanicznego (samochodu, motocykla, quada) powinien posiadać ważne badanie techniczne pojazdu oraz ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, która w założeniu ma chronić zarówno nasz portfel, jak i interesy innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku spowodowanego przez posiadacza polisy, to ubezpieczyciel pokrywa podstawowe koszty napraw wyrządzonych szkód. Brak ważnej polisy sprawia, że szkody musimy opłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie OC nie ma stałej ceny – wysokość składki wynika m.in. z miejsca rejestracji pojazdu, ale też wieku posiadacza, nagromadzonych przez niego zniżek, wieku i marki samochodu. Chcąc znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC, warto porównać kilka ofert i wybrać tę, która pasuje nam najbardziej. Ubezpieczenie OC zakupić można zarówno w biurze ubezpieczyciela, jak i w sieci.

Rodzaje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Czy wiesz, że polisa OC dostępna jest w kilku wariantach? najpopularniejszy i najczęściej kupowany to polisa OC roczna. W przypadku kupna samochodu ubezpieczyciel oferuje polisy trzydziestodniowe, które pozwalają na bezpieczne poruszanie się samochodem po polskich drogach w czasie załatwiania formalności związanych z rejestracją czy przeglądem technicznym. Ubezpieczenie krótkoterminowe przysługuje również posiadaczom samochodów zabytkowych. Decydując się na OC, możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony o np. ubezpieczenie Assistance.