Strona główna » Kosz wiszący kokon – praktyczny mebel i niebanalna ozdoba
Dom i Wnętrze

Kosz wiszący kokon – praktyczny mebel i niebanalna ozdoba

Wśród licznych propozycji na aranżację ogrodu czy tarasu warto zwrócić uwagę na niebanalne meble. Kosz wiszący kokon to propozycja, która w ostatnich latach bije rekordy popularności. Fotele tego typu widujemy zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w restauracjach czy letnich kawiarniach. Jak jest zbudowany?

Kosz wiszący kokon – elegancja i trwałość i lata

Kosz wiszący kokon to bez wątpienia jeden z ciekawszych mebli na polskim rynku. W jego przypadku siedzisko umieszczono w głębokim kokonie, który umieszczono nad ziemią, a wnętrze wypełniono miękki i poduszkami i kocami. Kokon pozwoli na bezpieczne bujanie w obłokach i umożliwi oderwanie nóg od ziemi – w ten sposób możemy delikatnie bujać się i odpoczywać w najlepszych warunkach. Jak zbudowany jest kosz wiszący kokon? Najpopularniejszy model tego mebla to kosz technorattanowy – meble takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne. Fotele ogrodowe tego typu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które bezpośrednio wpływają na obniżenie wagi mebla. Aluminium jest malowane proszkowo, co pozwala na zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem wilgoci, ścieraniem, korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – to tworzywo syntetyczne, nieporowate, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i płowienie. Czyszczenie takiego tworzywa nie sprawia żadnych problemów. Kosz wiszący kokon może być wykonany również  naturalnego rattanu.

Kosz wiszący kokon w większym zestawie

Szeroki wybór mebli technorattanowych sprawia, że kosz wiszący kokon może być zestawiony z innymi meblami – w ten sposób możliwe jest wykreowanie autorskiej kolekcji, dopasowanej idealnie do własnych potrzeb. Meble technorattanowe możemy dodatkowo uzupełnić poprzez liczne poduszki dekoracyjne, koce, pledy.