Strona główna » Odśwież kolor włosów na nowy rok!
Zdrowie i Uroda

Odśwież kolor włosów na nowy rok!

Wejście w Nowy Rok to zazwyczaj czas kiedy obiecujemy sobie zmiany – mogą one dotyczyć żywienia, uprawiania sportu, większej ilości aktywności czy czytanych książek. Nowy Rok to także świetna pora na zmiany w naszym wyglądzie – koloryzacja włosów jest jedną z nich. Obecnie salony fryzjerskie proponują nam szybką i bezpieczną koloryzację przy pomocy rekomendowanych produktów renomowanych marek. Co warto wiedzieć przed koloryzacją?

Dlaczego warto wybrać zabieg koloryzacji?

Koloryzacja włosów kojarzona jest przede wszystkim z chęcią zmiany naturalnego koloru włosów oraz z koniecznością krycia włosów siwych. Dzisiaj jednak zdecydowana większość klientów salonów fryzjerskich decydujących się na ten zabieg pragnie po prostu pięknego koloru włosów – może być to zmiana o kilka tonów (by pogłębić naturalny kolor) lub też zmiana całkowita. Wykonywanie takich zabiegów u fryzjera jest gwarancją, że włosy nie tylko zostaną w całości pokryte preparatem, ale również, że zabieg zostanie wykonany precyzyjnie i z użyciem bezpiecznych kosmetyków.

Jakie farby dostępne są obecnie w sklepach i hurtowniach?

Obecnie proces koloryzacji polega na uzyskaniu jak najtrwalszego koloru przy jednoczesnej ochronie struktury włosa. Nowoczesna farba do włosów pozwala na odbijanie światła, przez co włos staje się jeszcze piękniejszy. W sklepach i hurtowniach znajdziemy gotowe zestawy do koloryzacji, w których skład wchodzi farba do włosów, szampon, odżywka, renowator koloru.

Nowoczesne farby do włosów posiadają w swoim składzie wiele interesujących składników, takich jak wyciągi z roślin i owoców, witaminy i mikroelementy, ceramidy – wszystkie one wpływają pozytywnie na kondycję włosa, odzywają go, sprawiają, że staje się on odbudowany, bardziej elastyczny i sprężysty.