Strona główna » Meble kuchenne narożne, czyli ustawienie w kształcie litery L
Ciekawe

Meble kuchenne narożne, czyli ustawienie w kształcie litery L

Meble kuchenne narożne cieszą się ogromną popularnością. Zanim jednak będziemy kupować upatrzony komplet mebli sprawdźmy, czy wszystko uda nam się dobrze zaplanować, abyśmy mogli z przyjemnością oddawać się gotowaniu.

Ergonomiczne strefy użytkowe

Warto powiedzieć, że niezależnie od tego, czy wybierzemy meble kuchenne narożne, czy też inny komplet mebli, zawsze należy pamiętać o zasadach ergonomii. Jest ona gwarantem sukcesu w każdej kuchni – nawet w tej najmniejszej. Konieczne zaplanowanie jest wszystkich stref użytkowych po kolei. Dzięki temu przygotowanie posiłków nie będzie dla nas takie problematyczne. Decydując się na zestaw mebli należy pamiętać o tym, że na początku mamy do czynienia ze strefą zapasów, strefą przechowywania. Po nich to następuje strefa zmywania, strefa przygotowania. Na samym końcu należy zaplanować strefę gotowania i pieczenia. O czym należy jeszcze pamiętać?

Meble kuchenne narożne z ciekawymi rozwiązaniami

Chyba nikt z nas nie lubił, jak rodzice wysyłali nas do kąta, czyli do rogu. Zawsze wydawało nam się to miejscem bardzo problematycznym. Czy to stąd się wzięło, że i w kuchni to miejsce staje się tak mocno problematyczne? Nie wiadomo. Na szczęście, jeżeli ktoś będzie bazował na nowoczesnych rozwiązaniach, nawet kąt w kuchni uda mu się dobrze zagospodarować. Można tam wstawić chociażby półki na kilku poziomach. Zawsze zyskamy dodatkowe miejsce na przechowanie. Równie dobrze można zdecydować się wstawienie tam zlewu, dzięki czemu przestrzeń zostanie dobrze wykorzystana.