Strona główna » Czym jest medycyna estetyczna?
Zdrowie i Uroda

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyną estetyczną określamy szereg zabiegów, których zadaniem jest poprawienie jakości konkretnych partii ciała, głównie skóry. Medycyna estetyczna dąży do poprawy jakości skóry poprzez eliminację zmarszczek, ale również cellulitu, zmian skórnych takich jak trądzik, nadmiernego owłosienia, blizn. Czy medycyna estetyczna jest popularna w Polsce? Jak może się ona przysłużyć naszemu samopoczuciu?

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zdecydowana większość z nas kojarzy medycynę estetyczną z zabiegami z wykorzystaniem toksyny botulinowej czy też kwasu hialuronowego. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści od tej dziedziny medycyny mogą zaproponować nam znacznie więcej zabiegów. Przede wszystkim są to różnorodne zabiegi na skórze, których zadaniem może być wygładzanie blizn, usuwanie zmian naczyniowych i pigmentowych, usuwanie tatuaży. Zabiegi takie często wymagają powtórzenia, jednak ich efekty są zaskakujące!

W jaki sposób wykonywane są zabiegi medycyny estetycznej?

Wszystko zależy od samego zabiegu i rodzaju zmian skórnych. Sprzęt dla medycyny estetycznej możemy podzielić na taki, który pozwoli na fotoodmładzanie, dermatochirurgiczny, sprzęt odpowiedni do liftingu twarzy i szyi, sprzęt do liposukcji.

Szukając odpowiedniej kliniki czy gabinetu zabiegowego zadbajmy o to, aby miejsce to było sprawdzone – zapytajmy o rekomendacje, sprawdzamy opinie innych użytkowników. Istotne są nie tylko ceny, ale i jakość zabiegu, jakość obsługi. Zabiegi medycyny estetycznej przeprowadza się najczęściej przy pomocy znieczulenia miejscowego, co znacząco podnosi komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu. Wśród najchętniej wybieranych zabiegów wymienia się laserowe usuwanie owłosienia, liposukcję, usuwanie zmian naczyniowych.