Strona główna » Stałe okno nieotwierane fix
Ciekawe

Stałe okno nieotwierane fix

Okno nieotwierane fix jest produktem, który nie do końca znany jest społeczeństwu. Wszystko przez to, że przeszklenia panoramiczne obecnie dopiero zaczynają cieszyć się popularnością. Co należy wiedzieć o oknach typu fix?

Okno nieotwierane fix – rodzaje

Okno nieotwierane fix jest wybierane do uzupełnienia przeszkleń. Ten typ przeszkleń dzieli się na ogół na dwie grupy. Pierwsza to okna szklone w skrzydle, czyli szkło umieszczone jest w skrzydle, ale okna takie są pozbawione okuć oraz klamek. Bardzo podobne są do okien tradycyjnych na pierwszy rzut oka. Dzięki temu wspólnie mogą stworzyć spójną aranżację. Drugi typ to okna szklone w ramie, czyli jak sama nazwa wskazuje szklenie znajduje się bezpośrednio w ramie. Często ten drugi typ przeszkleń można spotkać w przypadku witryn sklepowych, jak również przy domach, gdzie wykonywane są duże przeszklenia na jednej stronie budynku. Takie okna panoramiczne doskonale pozwalają na doświetlenie wnętrza.

Okno nieotwierane fix – kiedy?

W dawnych czasach okno nieotwierane fix znajdowało swoje miejsce w pomieszczeniach, takich jak garaż, piwnica, strych, czyli w miejscach rzadko uczęszczanych przez domowników. Tego typu okna pozwalały doświetlić oraz przewietrzyć dane pomieszczenie. Dzisiaj ich zastosowanie jest nieco większe i można spotkać je także w budynkach użyteczności publicznej, w lokalach usługowych. Korzystają z nich także klienci indywidualni w swoich domach, w części na co dzień zamieszkałej, aby móc lepiej doświetlić poszczególne fragmenty domu.