Strona główna » Syialnia w małym pokoju – jak ją urządzić?
Dom i Wnętrze

Syialnia w małym pokoju – jak ją urządzić?

Wydawać by się mogło, że sypialnia w małym pokoju to pomieszczenie nieprzydatne i niezbyt funkcjonalne. Nic bardziej mylnego, jeżeli tylko odpowiednio przejdziemy do jej urządzania. Wystarczy tylko, że w pierwszej kolejności wszystko sobie obmyślimy, a stworzymy dla siebie idealną oazę spokoju.

Sypialnia w małym pokoju i opływowe kształty

Urządzając takie pomieszczenie w pierwszej kolejności należy postawić na opływowe kształty wszystkich mebli poczynając w pierwszej kolejności od łóżka. Nie może ono posiadać żadnych zdobień, ponieważ całość pomieszczenia będzie wydawała się przytłoczona. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby postawić na mobilne meble, które można w razie potrzeby schować lub dosunąć do ścian, dzięki czemu będą zajmowały jeszcze mniej miejsca. Sypialnia w małym pokoju musi mieć jednak wyraźnie przedzieloną część do spania, np. przy pomocy drzwi przesuwnych.

Stawiamy na jasne kolory

W takim małym, ale klimatycznym pomieszczeniu powinny przeważać jasne kolory na ścianach. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim optycznie powiększamy tym całe wnętrze. Jasne kolory powinny pojawić się na ścianach, aczkolwiek mogą być one przeplatane pięknymi pasami ciągnącymi się od sufitu do samej podłogi, dzięki czemu uda nam się wywołać bardzo ciekawy trik architektoniczny. Sypialnia w małym pokoju powinna mieć również meble w jasnych kolorach.. Nie zawsze musi to być biel, ponieważ może to być modny pudrowy szary, różowy, kremowy, itd. Na samym końcu warto oświetlić je w odpowiedni sposób światłem naturalnym lub sztucznym. 

buntu.net -sf.org ialdent.pl