Strona główna » Zaręczyny – jaki pierścionek okaże się najlepszy?
Ciekawe

Zaręczyny – jaki pierścionek okaże się najlepszy?

Eleganckie pierścionki zaręczynowe przyciągają wzrok i są niewątpliwym dowodem wielkiej miłości dwojga ludzi. Szukając pierścionka panowie powinni jednak pamiętać o tym, aby był on zarówno piękny, jak i funkcjonalny i trwały. Rozpoczynając poszukiwania przede wszystkim warto skupić się na jakości pierścionka. Jak kupić dobrze?

Odpowiedni stop i kamień

Jednym z najważniejszych zagadnień w przypadku pierścionka zaręczynowego jest stop złota. Do najczęściej rekomendowanych zalicza się próbę 585, w której przypadku stosunek złota do stopów dodatkowych jest optymalny. Złoto próby 585 jest zabezpieczone przed lekkimi zarysowaniami, odkształceniem, wilgocią. Na długi czas zachowa wspaniały wygląd.

Do niedawna najczęściej kupowanymi pierścionkami zaręczynowymi były modele z diamentami. Dzisiaj diamenty nadal są modne, jednak wielu panów odchodzi od utartego schematu i decyduje się na kolorowe kamienie szlachetne. Wśród najchętniej wybieranych zalicza się niebieski kamień szlachetny, który wspaniale prezentuje się zarówno z żółtym, jak i z białym złotem. Oczywiście najbardziej znanym zielonym kamieniem szlachetnym jest szmaragd. Wśród innych wymienia się odmiany szafirów, turmaliny, agaty, jadeity. Kupując pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym zwróćmy uwagę na wartość tego kamienia w skali Mohsa – jest to skala określająca twardość kamienia oraz jego odporność na uszkodzenia.

Jaki wzór pierścionka wybrać?

Wśród najczęściej wybieranych pierścionków wymienia się te, które posiadają kamień osadzony wysoko w koronie. Takie modele uważa się za najpiękniejsze i najbardziej uniwersalne. Warto zwracać uwagę na detale: może się okazać, że zdobienia korony różnią się od siebie! Wart także zwrócić uwagę na modele o płaskim ułożeniu kamieni – takie sprawdza się w przypadku aktywnych pań, dla których biżuteria musi być przede wszystkim wygodna.