Strona główna » Materac 140×200 – jaki model wybrać?
Dom i Wnętrze

Materac 140×200 – jaki model wybrać?

Szukając odpowiedniego materaca dla siebie i partnera warto wziąć pod uwagę jeden z klasycznych modeli o rozmiarach 140×200. Materace oferowane przez najlepszych producentów zaskoczą nas przede wszystkim doskonałym wypełnieniem oraz odpowiednimi parametrami technicznymi. Decydując się na konkretny model pamiętajmy o tym, aby materac odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Co oferują producenci?

Nowoczesne materace piankowe

Materace 140×200 piankowe to jedne z najchętniej wybieranych modeli – posiadają one świetny stosunek jakości do ceny i nie ogołocą naszego portfela. Materace piankowe tworzone są z innowacyjnych pianek, w tym przede wszystkim z pianki materacowej. Posiada ona jednolitą strukturę i jest wysoce odporna na odkształcenia, ugniatanie. Karbowana powierzchnia pianki pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i dodatkowo delikatnie masuje naszą skórę. W materacach piankowych wykorzystuje się także piankę termoelastyczną VISCO – mięknie ona pod wpływem ciepła ludzkiej skóry, przez co każdorazowo dopasowuje się do kształtu naszego ciała.

Materace kieszeniowe – innowacja na wyciągnięcie ręki

Wśród chętnie wybieranych materacy często wymienia się modele kieszeniowe. W ich przypadku strukturę tworzy warstwa sprężyn kieszeniowych pracujących niezależnie od siebie i uginających się wyłącznie w miejscu nacisku. Taki materac idealnie sprawdza się przy dwojgu użytkowników. Wewnątrz materaców kieszeniowych znajdziemy liczne struktury, które mają za zadanie poprawić jakość naszego snu. Jednym z chętniej wykorzystywanych tworzyw jest mata kokosowa, której struktura pozwala na wychwytywanie cząsteczek wilgoci z wnętrza materaca i poprawę higieny snu. W materacach kieszeniowych często wykorzystywana jest również naturalna wełna.