Strona główna » Nowoczesne technologie w rowerach Merida
Ciekawe

Nowoczesne technologie w rowerach Merida

Ogromna oferta różnego typu rowerów sprawia, że czasami ciężko się zdecydować. Warto zawsze jednak stawiać na sprawdzone marki i najbardziej polecane modele. W zależności od zapotrzebowania możemy wybierać spośród rowerów górskich, miejskich, szosowych i tak zwanych rowerów fitness. Jeżeli zaś nie mamy pojęcia, jaki typ będzie dla nas najlepszy, zawsze warto poradzić się specjalisty.

Rowery Merida Kraków i nowoczesne technologie

Rowery Merida Kraków mogą pochwalić się najnowocześniejszymi technologiami, jakie zostały zastosowane w każdym modelu tej marki. Na szczególną uwagę zasługuje to, że rowery są niezwykle lekkie, a przy tym też bardzo wytrzymałe, a wszystko to dzięki zastosowaniu najwyższej jakości stopu aluminium o potrójnie cieniowanych ścianach. To wszystko sprawia, że można produkować rowery o bardzo złożonych kształtach, które będą doskonale dostosowane do obciążeń rowerzysty oraz sił jakie będą na niego działać w trakcie jazdy. To pokazuje, że rowery merida kraków są niezwykle wytrzymałe, zaś ich lekką wagę doceni każdy, kto nie lubi się przeciążać lub ci, którzy swoje cudeńka muszą wnosić na wysokie piętro.

Niezwykłe rury – rowery Merida Kraków

Kolejną rzeczą, która zasługuje na szczególną uwagę jest to, że marka Merida produkuje trójwymiarowo gięte rury. Wszystko to odbywa się za pomocą niezwykle złożonego procesu, który to zaliczany jest do niezwykle innowacyjnych procesów, tzw. hydroformowanie. W procesie tym łączy się gorący olej i wodę, dzięki czemu też można wypychać dowolny kształt rury pod wysokim ciśnieniem. Tego typu metoda umożliwia tworzenie bardzo zaawansowanych profili i rur, dzięki czemu też rowery mogą mieć innowacyjne, ciekawe kształty. Ta technologia obróbki aluminium, z którego produkowane są rowery Merida oraz specyficzna metoda formowanie rur pokazują, że marka stosuje najnowocześniejsze technologie, na najwyższym poziomie.

Niesamowity widelec

Marka Merida stawia na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu też może oferować swoim klientom najlepszej jakości produkty, wytrzymałe i odporne na różne warunki, a przy tym też o nowoczesnych kształtach i łatwe w utrzymaniu. Wśród wielu innowacji, jakie wprowadziła ta marka, jest specjalnie ukształtowana rura tylnego widelca, zastosowano w niej innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że rura lepiej tłumi wibracje i poprawia komfort jazdy. Takie rozwiązanie sprawia też, że optymalnie przeniesione są siły pedałowania, co powoduje, że jazda na rowerze jest lżejsza i dużo bardziej przyjemna. To wszystko docenią zarówno ci bardziej wprawieni w jeżdżeniu, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem.