Strona główna » Ogrzewacz tarasowy – niezbędnik w strefie wypoczynkowej
Dom i Wnętrze

Ogrzewacz tarasowy – niezbędnik w strefie wypoczynkowej

Aranżując przydomowy taras, skupiamy się zazwyczaj na nowoczesnych meblach i eleganckich dodatkach. Wśród elementów, które warto wziąć pod uwagę, wymienia się coraz częściej ogrzewacz tarasowy. Jak działa takie urządzenie? Czy faktycznie może on podnieść komfort wypoczynku?

Czy ogrzewacz tarasowy jest dostępny dla indywidualnych użytkowników?

Jeszcze kilka lat temu urządzenia takie jak ogrzewacz tarasowy były dostępne wyłącznie dla restauratorów. Wykorzystywali oni ogrzewacze tarasowe w ogródkach letnich, gdzie goście mogli korzystać z tej przestrzeni również podczas chłodniejszych dni i wieczorów. Dzisiaj ogrzewacze tarasowe możemy wykorzystać również przy naszych domach: na tarasach, w ogrodach, na werandach. Urządzenia te są proste w obsłudze, bezpieczne i skutecznie podnoszą komfort wypoczynku w czasie chłodniejszych wieczorów końca lata.

Jak działa ogrzewacz tarasowy? Urządzenie to zasilane jest butlą z gazem, która jest ukryta wewnątrz (dzięki temu nie wpływa ona na estetykę ogrzewacza). Same ogrzewacze projektowane są w taki sposób, by idealnie wpisywały się w nowoczesne trendy. Działanie ogrzewacza polega na emitowaniu ciepła w promieniu nawet do 5 metrów. Oznacza to, że możliwe jest podniesienie temperatury powietrza na tarasie.

Czy ogrzewacz tarasowy jest bezpieczny w użytkowaniu?

Jak w praktyce wygląda praca ogrzewacz tarasowego? Ogrzewacze posiadają włącznik, który pozwala na uruchomienie urządzenia. Wysokość płomienia można regulować odpowiednim pokrętłem. Ogrzewacz tarasowy posiada zabezpieczenia przechyłu, dodatkowo urządzenie objęte jest gwarancją. Ogrzewacze tarasowe dostarczane są do klientów w częściach – konieczny jest samodzielny montaż, który ułatwia czytelna instrukcja obsługi.