Strona główna » Domy szkieletowe – projekt
Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe – projekt

Budowa własnego domu to praca, która wymaga od nas dużych nakładów finansowych oraz…nerwów. W obecnych czasach klient zostaje postawiony przed wyborem: domy szkieletowe czy murowane? Która z tych konstrukcji będzie dla niego korzystniejsza?

Domy szkieletowe – domy przyszłości

Murowane domy związane są w dużej mierze z tradycją, z czymś co bardzo dobrze znamy. Warto jednak wiedzieć, że to o domach stawianych dzięki technologii szkieletowej mówi się, iż są domami przyszłości. Dzieje się tak chociażby ze względu na niskie koszty inwestycyjne oraz w przyszłości koszty eksploatacyjne. Drewno jest naturalnym surowcem, który zawsze będzie można pozyskać. Do tego pokazuje nasz związek z naturą. Daje ono możliwości swobodnej rozbudowy w przyszłości – w czym jest na pewno o wiele lepszy od swoich murowanych odpowiedników. Tak, domy szkieletowe mają swoje wady. Jednak jest zdecydowanie więcej korzystnych zalet.

Jak zaprojektować drewniane konstrukcje szkieletowe?

Domy szkieletowe kiedyś kojarzone z domkami letniskowymi pozwalają na zamieszkanie przez cały rok – o ile wykonamy odpowiedni projekt budowlany. Taki projekt wykonać można przy pomocy odpowiedniego biura architektonicznego, który nie tylko uwzględni nasze sugestie, jak również powierzchnię działki. Projekty domów drewnianych na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniają się od domów murowanych. Konstrukcje tworzone tą techniką pozwalają na stworzenie domu parterowego oraz piętrowego na przeciągu zaledwie kilku miesięcy – również w zimie.