Strona główna » Na co zwracać uwagę wybierając bikini?
Ciekawe

Na co zwracać uwagę wybierając bikini?

Zakup wymarzonego stroju kąpielowego dwuczęściowego wcale nie jest prosty. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, by wybrać doskonały krój. Trzeba też orientować się, co w tym roku będzie modne na plażach i co będzie na topie?

Krój majtek

Stroje kąpielowe dwuczęściowe, jak sama nazwa wskazuje składają się z dwóch niezależnych elementów. Jednym z nich są majtki. Ich właściwy dobór to podstawa. Majtki koniecznie należy dobrać do sylwetki i zastanowić się, co chcemy w niej uwydatnić, a co zasłonić. Dobrze dopasowane majtki potrafią ukryć wiele mankamentów figury.

Jeśli chodzi o krój majtek to trzeba zwrócić uwagę na dwa aspekty – ich wysokość oraz wcięcie z przodu i z tyłu. Wyjątkowo modne są majtki z wysokim stanem. Pozwalają one na ukrycie wystającego brzuszka, a przy okazji nawiązują też do strojów kąpielowych dwuczęściowych w stylu retro.

Popularne są też szorty, które przypominają krótkie spodenki. Można w nich wybrać się nawet na nadmorski bulwar i nikt nie zauważy, że w rzeczywistości są to kąpielówki. Ich uniwersalność to ogromna zaleta, o której warto pamiętać.

Krój biustonosza

Stanik to drugi element kostiumu. Powinno się go dobierać indywidualnie i niezależnie od majtek. Bardzo rzadko zdarza się, by majtki i stanik z jednego, gotowego zestawu w określonym rozmiarze dobrze leżały. Wielkość biustu i obwód bioder wcale nie muszą iść z sobą w parze i nie ma w tym nic złego.

Podstawową różnicą pomiędzy poszczególnymi biustonoszami jest usztywnienie lub jego brak. Staniki bez usztywnienia nie podnoszą zbyt dobrze piersi i nie utrzymują ich na miejscu w czasie ruchu. Są one jednak często wygodniejsze. Warto też zauważyć, że biustonosze bez usztywnienia bardzo często odsłaniają więcej ciała.

Wygląd kompletu

Stroje kąpielowe dwuczęściowe nie mogą być rozważane jako zupełnie oddzielne twory z dwóch elementów. Pomimo tego, że majtki i biustonosz powinny być dobierane i przymierzane osobno, to muszą one też pasować do siebie nawzajem. Jeśli tylko to możliwe, to należy koniecznie przymierzyć obie części i zobaczyć jak się prezentują razem.

Nigdzie nie jest powiedziane, że wystarczy, by obie części były w jednym kolorze, by wyglądały dobrze. Ważny jest też ich styl oraz materiał, z którego zostały wykonane. Stroje dwuczęściowe powinny, więc być wybierane z pomysłem i uwagą. Nie warto się spieszyć.

Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w kostiumie jaki sobie wybrałaś, możesz uzupełnić go o zwiewne pareo lub kąpielową spódniczkę, która zasłoni najbardziej kłopotliwe partie Twojego ciała.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe-dwuczesciowe.