Strona główna » Zieleń wokół nas – donica balkonowa, skrzynie ogrodowe
Dom i Wnętrze

Zieleń wokół nas – donica balkonowa, skrzynie ogrodowe

Zielone balkony i tarasy stworzymy dzisiaj w kilka chwil: pomoże w tym donica balkonowa, liczne rośliny kwitnące, zioła ogrodowe. Chcąc zaprojektować idealny zakątek wypoczynkowy na tarasie czy balkonie postawmy na równowagę pomiędzy funkcjonalnością i wygodą: wybierzmy elementy wyposażenia outdoorowego pochodzące od najlepszych producentów.

Wybieramy rośliny kwitnące na balkonie

Najprostszym sposobem, na ukwiecenie naszego miejsca wypoczynkowego jest wybranie w okresie marca i kwietnia sadzonek roślin kwitnących oraz odpowiednia donica balkonowa. Sadzonki wystarczy umieścić w donicy, zastosować odpowiednią mieszankę ziemi, co jakiś czas podlewać i stosować nawozy. W zależności od rośliny może ona kwitnąć nawet do późnej jesieni!

Jakie rośliny są dzisiaj najchętniej wybierane? Wśród najchętniej kupowanych sadzonek wymienia się przede wszystkim lawendę – nie potrzebuje ona specjalnej opieki, jej czas kwitnienia to okolice lipca i sierpnia, dodatkowo odpowiednio przycięta może zakwitnąć dwa razy w ciągu jednego sezonu! Donica balkonowa z lawendą będzie się wspaniale prezentować, kiedy roślina nieco podrośnie i zacznie wypuszczać pachnące kwiatostany.

Dobrym pomysłem są również zioła – nie tylko będą wyglądać niczym śródziemnomorski ogród, ale też w późniejszym okresie możemy je zerwać, ususzyć i stosować w naszych kuchniach! Donica balkonowa z miętą czy bazylią będzie prosta i skuteczna ozdobą!

Donica balkonowa i meble balkonowe

Zielona oaza na balkonie to idealne miejsce na odpoczynek. Warto wybrać kilka prostych mebli technorattanowych, które pozwolą nam korzystać z bliskości natury, słońca. Meble technorattanowe cieszą się popularnością głównie z powodu ich wysokiej jakości i odporności na zmienne warunki atmosferyczne.