Strona główna » Co warto wiedzieć o wannach asymetrycznych?
Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o wannach asymetrycznych?

Osoby podejmujące się urządzenia swojej łazienki, coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług projektanta wnętrz. Wszystko po to, by połączyć funkcjonalność, jaka powinna cechować to pomieszczenie z odpowiednią estetyką wykonania. Rzeczywiście, współczesne łazienki nie przypominają tych, jakimi były jeszcze 15 lat temu.

Osoby podejmujące się urządzenia swojej łazienki, coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług projektanta wnętrz. Wszystko po to, by połączyć funkcjonalność, jaka powinna cechować to pomieszczenie z odpowiednią estetyką wykonania. Rzeczywiście, współczesne łazienki nie przypominają tych, jakimi były jeszcze 15 lat temu.

Wanny asymetryczne w łazienkach

Jeszcze do niedawna w sklepach królowały standardowe wanny o prostokątnym lub owalnym kształcie. Trendy się jednak zmieniają i coraz częściej na sklepowych półkach znaleźć można wanny o asymetrycznych kształtach. Zazwyczaj wykonane są one na bazie trapezu, trójkąta lub pięciokąta, jednak potrafią też przybierać naprawdę fantazyjne formy,które robią wrażenie już na pierwszy rzut oka i zapierają dech w piersiach. Montaż wanny asymetrycznej to gwarancja, że łazienka nabierze nowoczesnego charakteru. Co ciekawe, niestandardowe kształty takich wanien sprawiają, że można je zamontować w praktycznie każdej łazience i bez trudu do niej dopasować. Warto pamiętać, by wybierając wannę asymetryczną, postawić na model pochodzący od uznanego projektanta. Wszystko dlatego, że jest to zakup, który powinien bez najmniejszych przeszkód służyć przez długie lata. Najlepsi producenci wanien udzielają na swoje produkty wieloletniej gwarancji oraz gwarantują klientom ich maksymalną jakość.

Jaką wannę asymetryczną wybrać?

Jeśli chodzi o wanny asymetryczne, w sklepach można znaleźć bardzo wiele różnych modeli wykonanych z różnych materiałów. Najpopularniejsze są obecnie chyba wanny akrylowe, które występują w najróżniejszych wzorach i kolorach. Ogromną zaletą akrylu jest fakt, że jest on bardzo lekki, doskonale trzyma ciepło i jest odporny na wszelkiego rodzaju przebarwienia. Co ciekawe, w wannach akrylowych bez żadnych problemów można zamontować hydromasaż i przerobić je na domowy ośrodek SPA. Bardzo popularnym materiałem, również wykorzystywanym do produkcji wanny asymetrycznej, jest stal pokryta emalią. Na wanny stalowe decyduje się wciąż ogromna liczba klientów, a to dlatego, że cechuje je niesamowicie niska cena, która łączy się z odpowiednio wysoką jakością. Minusem wanien stalowych jest fakt, że nie można w nich zamontować hydromasażu, a nalana do nich woda dość szybko traci temperaturę.

Podsumowując, każdy klient musi zdecydować, jaki model wanny będzie najbardziej odpowiedni do jego łazienki. Warto podkreślić fakt, że wanny asymetryczne goszczą ostatnimi czasy na pierwszych stronach magazynów wnętrzarskich. Nic innego, są one tak bardzo efektownym rozwiązaniem, że trudno ominąć je wzrokiem. Co ciekawe, wanny asymetryczne posiadają dość dużą przestrzeń kąpielową, przed co korzysta się z nich całkiem wygodnie. Mogą być także wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, takie jak półeczka do siedzenia, półka na kosmetyki, podłokietniki czy też uchwyt do wstawania dla osób starszych.