Strona główna » Wybierz patelnie ceramiczne i ciesz się wyjątkowym smakiem smażonych potraw
Dom i Wnętrze

Wybierz patelnie ceramiczne i ciesz się wyjątkowym smakiem smażonych potraw

Jak zmienić nasze nawyki żywieniowe, aby codziennie spożywane posiłki były bardziej wartościowe oraz smaczniejsze? Możliwości jest sporo, a jedną z chętniej stosowanych jest wymiana starych garnków na nowoczesne komplety garnkowe. Zmiany mogą dotyczyć także patelni – sprawdź, czym patelnie ceramiczne różnią się od klasycznych patelni.

Nowoczesne patelnie ceramiczne w naszych kuchniach

Patelnie ceramiczne wdarły się przebojem do profesjonalnych kuchni i całkowicie zmieniły sposób myślenia o potrawach smażonych. Dzisiaj patelnie takie możemy wykorzystywać również w naszych domach i mieć realny wpływ na jakość podawanych przez nas posiłków. Patelnie ceramiczne tworzone są zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów: dzięki zastosowaniu licznych powłok ceramicznych możliwe stało się nie tylko zminimalizowanie ryzyka przypalania potraw, ale również smażenia na minimalnej ilości tłuszczu, co przekłada się bezpośrednio na kaloryczność dań. Powłoki ceramiczne to innowacyjna technologia – powłoki takie nie ścierają się, nie są podatne na wysokie temperatury. Warto również dodać, że powłoki nie mają żadnego wpływu na smak przygotowywanych potraw ani na nasze zdrowie.

Jakie patelnie ceramiczne wybrać?

Olbrzymi wybór patelni ceramicznych znaleźć można w sklepie.  Topowy producent zaproponuje patelnie ceramiczne o uniwersalnym charakterze, jak również patelnie przeznaczone do smażenia naleśników, woki. Uwagę zwraca budowa patelni oraz profilowane rączki – są one tworzone z materiałów antypoślizgowych, które znacząco poprawiają komfort codziennego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na dno patelni – w wielu modelach stosowane są aluminiowe dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Takie dyski nie tylko przyspieszają proces smażenia, ale też pozwalają na znaczącą oszczędność energii.