Strona główna » Okna PCV i ich kosztowna wymiana
Dom i Wnętrze

Okna PCV i ich kosztowna wymiana

Okna PCV należą do najtańszych modeli na rynku. Jak się jednak przekonamy – niezależnie od tego, czy postawimy na plastik, czy też na drewno – zawsze będziemy musieli solidnie chwycić się za kieszeń, aby móc dokonać wymiany okien na nowe modele.

Okna PCV i niespodziewane koszty

Nie liczmy jednak, że wymieniając okna PCV na nowe modele zapłacimy tylko ich cenę sprzedażową. Bardzo często należy doliczyć również do tego koszty robocizny – chyba, że poszukamy takiej firmy, która oferuje wymianę okien w cenie. Nie oszukujmy się jednak – w przypadku takich firm koszty robocizny doliczone są już do ceny sprzedażowej. Dodatkowym kosztem może być również zmniejszenie lub częściowe zlikwidowanie wnęki okiennej. Tak bywa w przypadku otrzymania mniejszego okna o zupełnie innych wymiarach niż to było na początku w pierwotnym zamiarze.

Pozwolenia budowlane

Wymiana plastikowych okien na nowe nie wymaga na ogół załatwiania dodatkowych pozwoleń budowlanych. Jeżeli jednak wiemy, że takie prace mogą naruszyć konstrukcję budynku (np. w przypadku bloków mieszkalnych) to trzeba będzie się jednak o takie odpowiednie pozwolenia postarać. Okna PCV i ich wymiana to kosztowny i długotrwały projekt, dlatego należy w odpowiedni sposób do niego podejść. Chociażby przez to, że znajdziemy firmę oferującą utylizację starych elementów okiennych. Jeszcze nie wszystkie firmy tak robią (w szczególności te małe), dlatego lepiej znaleźć takich ludzi wykonujących recykling, dzięki czemu my pozbędziemy się problemu.