Strona główna » Czym jest ubezpieczenie szkolne i jak je zdobyć?
Dom i Wnętrze

Czym jest ubezpieczenie szkolne i jak je zdobyć?

Ubezpieczenie szkolne jest jedną z najczęściej kupowanych polis w Polsce. tego rodzaju polisa dedykowana jest dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia. Co musimy wiedzieć o polisie tego typu? Czy ubezpieczenie szkolne chroni wyłącznie w szkole, czy też poza nią? Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne – czy musimy kupować je w szkole?

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych zjawiają się przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, którzy oferują polisy w formie zbiorowej. Takie ubezpieczenie jest atrakcyjne cenowo, przez co wielu rodziców decyduje się na taką polisę. Niestety, warto wiedzieć, że takie ubezpieczenie nie posiada wysokich kwot gwarantowanych. Oznacza to, że w razie nieszczęśliwego wypadku kwota gwarantowana może nie pokryć niezbędnych wydatków na leczenie dziecka. Na szczęście kupno takiej polisy jest nieobowiązkowe – rodzice mogą samodzielnie zająć się poszukiwaniem polisy indywidualnej, w której możliwe będzie dopasowanie wysokości kwot gwarantowanych do konkretnych potrzeb. Takie ubezpieczenie szkolne zakupimy zarówno bezpośrednio w biurze ubezpieczyciela, jak i w sieci.

Jak działa i co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Warto wiedzieć, jak działa ubezpieczenie szkolne – polisa taka jest ważna rok, a ochrona dotyczy zarówno pobytu dziecka w szkole, jak i w domu, na podwórku, podczas wycieczek szkolnych, wakacji czy ferii zimowych. Ubezpieczenie takie może być zakupione tuż po narodzinach dziecka. Polisa ubezpieczeniowa szkolna obejmuje takie aspekty jak pobyt w szpitalu, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji dziecka, zwrot kosztów zakupu specjalistycznego sprzętu (np. kul czy ortezy). Najlepsze ubezpieczenia na polskim rynku oferują również pomoc psychologa dla dziecka.

 

 

ya.pl ialdent.pl ueformichigan.com