Strona główna » Czym jest Autocasco?
Motoryzacja

Czym jest Autocasco?

Wymiana samochodu albo zakup swojego pierwszego modelu wiąże się z koniecznością ubezpieczenia nabytku. O ile każdy kierowca zobowiązany jest do zakupu OC, o tyle wykupienie ubezpieczenia AC jest dobrowolne. Przed jakimi niebezpieczeństwami chroni tego typu polisa? Czy warto w nią zainwestować? Sprawdź!

Autocasco – podwójna ochrona

Autocasco jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym pojazdy mechaniczne (samochody oraz motocykle) na wypadek utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Polisa pomoże więc pokryć koszty naprawy w przypadku awarii czy nieszczęśliwych wypadków, na które kierowca przeważnie nie ma wpływu. Przykładem tego typu sytuacji może być zniszczenie stojącego na parkingu samochodu przez nieznajomego sprawcę,  pożar, zderzenie ze zwierzęciem.

Kiedy warto wykupić AC?

Mimo tego, że wykupienie AC nie jest obligatoryjne, warto dokładnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Objęcie pojazdu dodatkową ochroną szczególnie polecane jest kierowcom posiadającym nowe i kosztowne wozy, samochody niegarażowane, mieszkających w miastach o wysokim współczynniku wypadków oraz często podróżujących w godzinach szczytu.

Nie przepłacaj!

Zakup dodatkowej polisy nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Niezwykle pomocne przy wyborze optymalnej oferty będą internetowe porównywarki. Aby szybko znaleźć ofertę ściśle spełniającą indywidualne oczekiwania, wystarczy wejść na stronę punkta.pl, gdzie znajdziesz dziesiątki ofert czołowych towarzystw ubezpieczeniowych. Aby zakupić polisę, wystarczy wygodnie rozsiąść się w swoim ulubionym fotelu, uzupełnić formularz i wybrać najkorzystniejszą opcję.

ueformichigan.com https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ -cccv.org