Strona główna » Eleganckie donice lechuza do każdego ogrodu
Dom i Wnętrze

Eleganckie donice lechuza do każdego ogrodu

Eleganckie donice lechuza cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie i nie inaczej jest również w Polsce. Dzięki kilku naszym cennym poradom i wskazówkom dowiedzą się Państwo na które donice warto postawić w obecnym sezonie.

Moda na donice gliniane

Na zewnątrz doskonale prezentują się przede wszystkim gliniane donice lechuza, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody. Gliniane donice jak powszechnie wiadomo są najbardziej odpowiednie do naturalnych roślin. Glina dzięki porowatej strukturze doskonale przepuszcza powietrze do korzeni.

W dzisiejszych czasach najmodniejsze są donice, które nawiązują swoim wyglądem do starożytnych czasów. Wiekowe donice idealnie pasują do nowoczesnych i klasycznych aranżacji wnętrz. Jest to także doskonały wybór dla tych osób, które chcą stworzyć ogród naturalistyczny, śródziemnomorski albo wiejski. Pamiętać należy jedynie o tym, że donica gliniana lechuza jest dość ciężka, dlatego też może pojawić się problem przy jej transporcie.

Donice drewniane do każdego ogrodu

Jeżeli w ogrodzie albo domu dominują przede wszystkim elementy drewniane, to oczywiście najlepszym wyborem będą donice drewniane. Jest to w 100% ekologiczny materiał, który nadaje niepowtarzalnej naturalności. Drewniane donice wymagają systematycznej pielęgnacji zwłaszcza, jak sezonują cały czas w ogrodzie.

Warto postawić na drewniane donice, które są impregnowane. Większość producentów wewnątrz donic umieszcza specjalny materiał ochronny, który najczęściej wykonany jest z agrowłókniny. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne donice z kantówek albo klepek drewnianych. Jedyną wadą drewnianych donic jest ograniczony wybór form zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Donice wykonane z nietypowych materiałów

Nowością na rynku są eleganckie donice szklane, które mogą być nie tylko matowe, ale również przezroczyste. Szklane donice doskonale nadają się przede wszystkim do uprawiania storczyków. Idealnie pasują nie tylko do ogrodów, ale również do nowoczesnych wnętrz. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na modele, które posiadają otwory umożliwiające odpływ nadmiaru wody.

Na samym końcu warto wspomnieć o donicach metalowych, które wykonane są przeważnie z aluminium i ocynkowanej stali. Donice tego typu doskonale pasują do tarasów i balkonów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby ich olbrzymi potencjał wykorzystać w ogrodach prywatnych i publicznych. Jedyną wadą donic metalowych jest dość duża waga.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.